Site Overlay
ikonki-pozycjonowanie-stron-001

Etapy pozycjonowania strony www

Etap ” WSTĘP „ po otrzymaniu wymaganych loginów i haseł do FTP i paneli admin stron zaczynam swoją pracę. Jeśli www nie jest zoptymalizowana co często ma miejsce muszę to zrobić gdyż nie ma takiej opcji że, strona bez optymalizacji dobrze się pozycjonuje w Google.

Najlepszym dowodem na to że, strona nie jest właściwie zoptymalizowana jest sytuacja że, pomimo 12 miesięcznej obecności w sieci, a nadal jest bardzo daleko w wynikach wyszukiwania. Postaram się to przybliżyć dając przykład. Www zoptymalizowana ale bez pozycjonowania powoli wspina się w Google by ostatecznie uplasować się w Top 20-30, mowa tu o okresie ok 12mc. Www bez optymalizacji nadal tkwi tam gdzie była poza Top 30 bez względu na jej staż w sieci. Często w sieci klienci oczekują pozycjonowania i będą płacić tylko za wyniki! Problem polega na tym że, nikt nie lubi pracować za darmo i ja także. Klient uważa że, optymalizacja wchodzi w koszt pozycjonowania na które się zgodził ale ja nie mogę się na to zgodzić! Powód jest prosty, pozycjonowanie trwa 3-12 tyg do zadowalających czy widocznych wyników, ( optymalizacja 1-2 dni ) a mój klient nagle przestał odpisywać na maile, zerwał kontakt. Podsumowując, klient ma optymalizacje za darmo czyli zoptymalizowałem jego www za free.

Etap ” NIEŚMIAŁEJ WSPINACZKI „ to etap polegający na tym że, skoro coś robię z zadanymi frazami i coś dłubie w kodzie HTML to robię to by strona www ruszyła z miejsca w górę z pozycji w jakiej ją zastałem na początku. Dlatego ważne jest by pozycja początkowa była znana i ustalona przez klienta i był jej świadomy….i tu rodzi się problem bo to nie dla wszystkich jest zrozumiałe. Ustaloną pozycje pod zadaną frazę klient może sam sprawdzić przed swoim monitorem komputera poprzez wpisanie frazy w pasek wyszukiwarki Google i kliknięciu ” ENTER ” , a następnie żmudnym wgapianiu się w wyświetlone wyniki strona po stronie by wreszcie ujrzeć ten upragniony adres URL ( metoda 1).

Ustaloną pozycje pod zadaną frazę klient może sam sprawdzić przed swoim monitorem komputera poprzez wpisanie frazy w tzw button ” dodaj filtr /frazę ” mowa tu o panelu GWT obecnie Search Console lub poprzez wpisanie frazy w inne dostępne w sieci narzędzia do monitorowania fraz np. seostation.pl

Scroll Up