FAQ

Często zadawane pytania

Jeśli potrzebujesz pomocy, mam listę najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi. Dokładam wszelkich starań, aby zapewnić Ci jak najlepsze odpowiedzi. Kliknij pytanie poniżej, aby wyświetlić odpowiedź.

 

1. Jak zacząć pozycjonowanie mojej www, co Pan potrzebuje?

 Potrzebne:

  • frazy / słowa kluczowe do pozycjonowania
  • dostęp do serwera / hostingu i do Panelu admin. www czyli loginy , hasła , ścieżki URL oraz podpisana i wysłana na e-mail umowa (umowa tylko opcja stała opieka)
2. Ile potrwa pozycjonowanie nowej strony?

Jeśli Twoja strona jest nowa w sensie kupiłeś dopiero domenę pozycjonowanie w moim wydaniu może trwać 2-6 mc. Sama widoczność w Google nowej domeny to ok. 7 dni.
Jeśli strona www ma 6mc stażu czy 12mc., to tutaj sytuacja jest lepsza, pozycjonowanie potrwa szybciej ok. max. 3mc.

3. Ile potrwa pozycjonowanie strony z problemami ( przed lub po wyciągnięciu z filtra od Google)?

Jeśli Twoja witryna została zaatakowana przez hakera np. nadpisywanie linków bądź dostała filtr od Google za złe tematycznie linki, to o ile te problemy zostaną usunięte pozycjonowanie może trwać 3-6mc lub dłużej.

4. Czy ceny podane w cennikach to ceny za kilka fraz?

Nie. Wszystkie ceny odnoszące się do pozycjonowania opublikowane w cenniku mówią o jednej frazie. Ceny zmieniają się co do 1 frazy w momencie gdy wybrałeś ich więcej niż jedną. Ceny spadają za 1 frazę gdy wybrałeś ich kilka.

5. Czy optymalizacja strony jest wymagana?

Tak. Optymalizacja strony kosztuje 200zł jednorazowo. Cena może być wyższa lub niższa w zależności od stopnia rozbudowania strony internetowej. Ta kwestia jest omawiana podczas rozmów z klientem.

6. Czy daje Pan gwarancję na pozycjonowanie?

Nie wiem czy inne firmy dają taką gwarancję, ale jak dają to blefują. Nie daje gwarancji na pozycjonowanie natomiast jeśli widzę, że domena ma problemy ( po jej zbadaniu ), problemy z którymi sobie nie poradzę to po prostu nie podejmuje się jej pozycjonować. Skoro się podjąłem to widzę, że dam radę. Bywało tak, że po zbadaniu strony klienta jedynym właściwym krokiem było postawienie tej strony zupełnie od nowa. Czasem kilka fraz klienta dociera do Top 1-5, a część z nich utyka w rejonie Top 11-19, klient płaci tylko za Top 1-10 i zastanawiamy się wspólnie nad zmianą tych fraz co utknęły na podobne które dadzą ruch sieciowy i wejdą na pierwsze wyniki Google.

7. Czy podejmie się Pan stworzenia strony www?

Oczywiście projektuje strony www od „zera” pod pozycjonowanie, mam na myśli że znając zadane frazy do pozycjonowania buduje stronę www od początku skupiony na frazach, być może niewiele to wyjaśnia ale zapewniam o skuteczności takiego działania.

[Total: 0 Average: 0]