Pomyśl o tym…co ci po najeżonej wizualnie stronie www która ma błędy S.E.O i nigdy nie dotrze na pierwszą stronę wyszukiwań Google? Po co ci strona z „bajerami” przyciągającymi wzrok ( och, ach ) która jest w Top 30-100 Google? Po co ci strona internetowa z ciężkimi Top banerami często publikowanymi w formacie .png zamiast .jpg? Po co ci strona internetowa z Pop-Upami które Google traktuje jak intruzy? Dlaczego chcesz mieć stronę której pliki .js maja w sumie 800kb podczas gdy cała strona powinna mieć 500kb? Gdy ja robię stronę www, tworze tą stronę od zera pod wybrane, kluczowe frazy które mi podajesz! To znacząca różnica na korzyść jej przyszłego pozycjonowania w Google.

Projektowanie stron internetowych przez fachowca S.E.O zapewnia dobry start strony od początku publikacji w sieci. Taka strona ma przewagę nad tą która wykonał ten co o S.E.O ma znikomą wiedzę. Załóżmy, że ja i ktoś bez znajomości S.E.O robimy stronę www na tym samym silniku, o tym samym motywie słowem identyczna stronę o tej samej treści. Podczas projektowania pewne moduły, dodatki itp należy jakoś nazwać ( nie są widoczne na stronie ), co się wówczas dzieje? Ja nazywam je tak by pracowały dla domeny, ten drugi nazywa je jakkolwiek bez znaczenia i choćby tylko na tym polu przegrywa w pozycjonowaniu z moją wersją www. To tylko jeden z kilku przykładów które mogą zaistnieć przy budowie strony www.

Nie ulega wątpliwości, że są strony oporne, a skądinąd zadziwiająco szybko dobrze pozycjonujące się w Google.  Mam trochę doświadczenia wynikającego z analizy i obserwacji stron moich klientów którzy powierzyli mi ich pozycjonowanie. Nie robiłem tych stron ale „grzebiąc” (optymalizacja) w nich ma co porównywać. Wnioski są dla mnie jakimś zaskoczeniem choć nie nagłym zaskoczeniem. Moim zdaniem kluczowe jest konstruowanie nietuzinkowego tekstu nie tylko w treści ale również w tytule i opisie witryny. W sieci jest już wszystko na 110% mam tu na myśli, że to co teraz piszesz na swojej stronie www lub ktoś to robi bo ty mu płacisz za to…to i tak już zostało przez kogoś napisane i opublikowane. Powtarzalność treści jest wysoce prawdopodobna gdyż z reguły podglądasz czyjąś www robiąc swoją. Zatem postaraj się o totalnie odmienny tekst zaskocz wszystkich innym podejściem do tematu 100x opisywanego wcześniej. Właśnie na to wyczulony jest algorytm Google o  nazwie “RankBrain”

 

google-pozycjonowanie
Tworzenie stron www sugestie
OCEŃ